W tegorocznej w 14. edycji przeglądu najlepszych prac dyplomowych z grafiki użytkowej i wzornictwa wybrano 40 najlepszych prac dyplomowych z Czech, Polski, Słowacji oraz Węgier.

18 grudnia 2015 roku na Zamku w Cieszynie odbyło się posiedzenie międzynarodowego jury przeglądu dyplomowego. Prace zostaną opublikowane w magazynie 2+3D (przełom stycznia i lutego) oraz będą prezentowane na wystawie na Zamku w Cieszynie (od 30 stycznia 2016 r.).

Z Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie zakwalifikowały się 2 osoby:

Joanna Guzik

„DŻDŻU – projekt okrycia przeciwdeszczowego”

Dyplom w Katedrze Metodyki Projektowania pod kierunkiem prof. Marii Dziedzic

• Joanna Guzik dżdżu1
      • Joanna Guzik dżdżu2

Aleksandra Zajdel

„Projekt wybranych elementów informacji wizualnej dla Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie”

Dyplom w Katedrze Komunikacji Wizualnej pod kierunkiem prof. Władysława Pluty

Aleksandra Zajdel zielnik1

Aleksandra Zajdel zielnik2

Do przeglądu zgłaszane mogą być tylko prace dyplomowe obronione w szkołach krajów Grupy Wyszehradzkiej, bądź przez obywateli Polski, Republiki Czeskiej, Słowacji i Węgier na uczelniach zagranicznych.

Przeglądy dyplomów projektowych publikowane są od 2001 roku – od pierwszego numeru 2+3D. Początkowo był to jedynie przegląd redakcyjny. W roku 2006 dołączył Zamek Cieszyn, który uzupełnił wydarzenie o wystawy organizowane najpierw w Cieszynie, później w innych miastach, również za granicą. W roku 2010 dołączyli partnerzy z Czech, Słowacji i Węgier i w ten sposób przegląd nabrał charakteru międzynarodowego.

Więcej na: www.graduationprojects.eu

pikto Graduation Projects