14 kwietnia 2023 r.

Galeria ASP zaprasza na wernisaż "ADAM WSIOŁKOWSKI - Déjà vu" który odbędzie się  17 kwietnia o 17:00. Wystawa prezentuje najnowszy cykl 12 obrazów artysty, które powstały w latach 2020-2022. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 14 maja.

Adam Wsiołkowski - urodzony w 1949 r. w Krakowie. Studia na Wydziale Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych; dyplom z wyróżnieniem i medalem rektora w 1973 r. W tymże roku rozpoczął pracę pedagogiczną w uczelni, otrzymując w 1992 r. tytuł profesora. W r. 1981/2 przebywał w USA na półrocznym stypendium Fundacji Kościuszkowskiej, uzyskując tam również stypendium Fundacji Ford & Rockefeller. W latach 1996 – 2002 był dziekanem macierzystego wydziału, a w latach 2008 – 2012 rektorem uczelni.

Uczestniczył w ponad 200 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Miał ponad 60 wystaw indywidualnych m.in. w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Nowym Jorku, Pradze, Paryżu, Berlinie, Norymberdze, Essen i Kijowie.

Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Medalem ,,Zasłużony Kulturze – Gloria Artis” i medalem ,,Plus Ratio Quam Vis” Uniwersytetu Jagiellońskiego.  Laureat Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Nagrody Województwa Małopolskiego ,,Ars Quaerendi” oraz Nagrody Miasta Krakowa.

W r. 2017 opublikował tom wspomnień ,,Moja Akademia”.

Prace w zbiorach m.in.: Muzea Narodowe w Krakowie, Warszawie, Lublinie i Kielcach; Muzea Okręgowe w Tarnowie i Toruniu; Muzeum Krakowa; Muzeum Uniwersytetu Jagiel-lońskiego; Muzeum im. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy; Muzeum Ziemi Chełmskiej w Chełmie; Mazowieckie Centrum Sztuki ,,Elektrownia” w Radomiu; galerie BWA w Poznaniu, Sieradzu i Białymstoku; The New York Public Library; muzeum Mondriaanhuis w Amersfoort w Holandii; muzeum Fundación Antonio Perez w Cuenca w Hiszpanii oraz kolekcje prywatne w kraju i za granicą.

Galeria ASP w Krakowie, ul. Basztowa 18,
Godziny otwarcia: wtorek-sobota, 13:00-19:00

Patron Galerii ASP: Bank Pekao S.A.