Rektor Akademii Sztuk Pieknych im. Jana Matejki w Krakowie,  prof. Stanisław Tabisz i prezeska z Krakow Film Klaster - Aneta Zagórska podpisali umowę o współpracy. Inicjatywa będzie wspierać twórców filmowych, w tym debiutujących absolwentów Akademii Sztuk Pięknych. Krakow Klaster Filmowy - Centrum Animacji oferuje profesjonalną realizację filmów animowanych, fabularnych, dokumentalnych, projektów intermedialnych i koprodukcji. Współpraca z ASP to również realizacja staży dla studentów i warsztatów z zakresu filmu i animacji.

asp i klaster filmowy

„Akademia Sztuk Pięknych od lat kształci między innymi w dziedzinie filmu. Tutaj zaczynali Has, Wajda... Mamy świetnie działająca i odnoszącą sukcesy Pracownię Filmu Animowanego” - powiedział Rektor ASP prof. Stanisław Tabisz

„Chcemy stworzyć nową jakość na rynku filmu i animacji w Krakowie z której skorzystają studenci, twórcy, oraz branża filmowa”- mówi Robert Sowa.

„Współpraca z ASP, pomoże promować zdolnych twórców oraz Kraków i Małopolskę jako region w którym powstają wartościowe artystycznie produkcje filmowe łączące film i animację – dodaje Aneta Zagórska.