Prorektor ds. współpracy dr hab. Bartłomiej Struzik, prof. ASP reprezentował krakowską ASP, z ramienia JM Rektora prof. Andrzeja Bednarczyka, podczas sesji jubileuszowej z okazji 25-lecia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP). Uroczystość odbyła się na terenie Uniwersytetu Warszawskiego oraz Zamku Królewskiego w Warszawie. Obchody zostały objęte Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Rektor krakowskiej ASP z zaangażowaniem włącza się w inicjatywy podejmowane przez Konferencję, gdyż zadania realizowane przez KRASP są niezwykle istotne dla dalszego rozwoju Akademii. Do najważniejszych na trwającą do 2024 kadencję należą m.in:

• wzmocnienie autorytetu środowiska akademickiego
  • aktywna współpraca między uczelniami i z otoczeniem społeczno-gospodarczym
  • monitorowanie procesu ewaluacji dyscyplin naukowych
  • wspólne tworzenie potencjału badawczego i dydaktycznego
  • wspieranie współpracy międzynarodowej w obszarze szkolnictwa wyższego i nauki

KRASP zrzesza obecnie rektorów 109 szkół wyższych oraz 8 członków stowarzyszonych, w których kształci się około 70% populacji studentów w Polsce. Jest instytucją przedstawicielską i reprezentującą interesy uczelni akademickich wobec organów władzy publicznej, w rozumieniu Ustawy Prawo o Szkolnictwie Wyższym i Nauce. Działa poprzez Komisje merytorycznych, Zespół Boloński oraz Komisje i Zespoły zadaniowe powołane na okres jednej kadencji. Występuje z opiniami, wnioskami, uchwałami i stanowiskami w istotnych sprawach szkolnictwa wyższego, nauki i kultury. Stoi na straży wartości akademickich, w tym zasad etyki zawodowej, odpowiedzialności i konstytucyjnej zasady autonomii uczelni akademickich.

Patronat medialny nad jubileuszem sprawują: Forum Akademickie oraz Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”.