Rusza kolejna edycja konkursu Allegro Prize, który ma na celu wsparcie i promocję sztuk wizualnych. Łączna pula nagród w tegorocznej edycji to 50 tysięcy złotych, oprócz tego Allegro zorganizuje specjalne webinary, które przedstawią założenia Allegro Prize i obszary wsparcia. Jury przyzna również 10 wyróżnień. Dodatkowo, sylwetki i twórczość zwycięzców oraz osób wyróżnionych będą publikowane na łamach czasopisma Contemporary Lynx Magazine oraz na stronie konkursu Allegro Prize. Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie sprawuje patronat nad konkursem Allegro Prize.

Konkurs skierowany jest do artystów sztuk wizualnych wszystkich dyscyplin będących studentami lub absolwentami akademii sztuk pięknych i uczelni artystycznych oraz twórców, którzy nie ukończyli kierunkowych (artystycznych) studiów lecz mają udokumentowaną działalność artystyczną. Nie ma ograniczenia wiekowego ani terytorialnego, a organizatorzy zrezygnowali także z opłat wpisowych.

Artyści mogą wziąć udział w konkursie Allegro Prize, składając swoje portfolio na stronie internetowej, od 8 czerwca do 28 września 2021 r.

Ogłoszenie listy 30 artystów zakwalifikowanych do finału: 16 listopada 2021 r.

Ogłoszenie zwycięzców: 7 grudnia 2021 r.

Webinary Allegro dla artystów odbędą się 17 oraz 23 czerwca. Więcej informacji można znaleźć na www oraz w informacji prasowej.