Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów aktualnosci_2016/AnnaNałęcka oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Na Auli Głównej Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie odbyło się spotkanie z Anną Nałecką. Ta wybitna i utytułowana projektantka książek wygłosiła wykład zatytułowany "DLACZEGO? W poszukiwaniu sensu robienia książki (fotograficznej)". Dokonała także przeglądu portfolio ze studentami pod kątem projektu fotoksiążki. Organizatorem wydarzenia był Wydział Grafiki ASP, Pracownia Fotografii I.

Cieszymy się, że Anna Nałęcka przyjęła nasze zaproszenie – mówią organizatorzy spotkania. Do współpracy z nią zgłaszają się uznani fotografowie z całego świata. Na stałe współpracuje ze Sputnik Photos. Książka fotograficzna jest obecnie najprężniej rozwijającym się medium związanym z fotografią artystyczną. Wraz z postępującą digitalizacją, publikacje książkowe są nieodłącznie związane z rynkiem fotografii i utwierdzają swoją pozycję w okresie ostatnich lat. Książki fotograficzne projektowane przez Annę Nałęcką rokrocznie zdobywają uznanie i nagrody w najważniejszych konkursach na całym świecie, w ostatnich latach zostały wyróżnione na Paris Photo – Aperture Foundation Photobook Award, POYi – The Best Photography Book Award i wiele innych. Pośród projektowanych przez nią książek znajdują się: „7 Pokoi” „Czarne morze betonu”, „W samochodzie z R”, „The Winners” (Rafał Milach), „IS(not)”, „At the Border”, „Stand BY”, „Miejsce Odległe”, „No. 1”, „No. 2”, No. 3 (Sputnik Photos), „Psoplaainnd” (Sputnik Photos i NOPHOTO), „Brutal” (MichaŁ Łuczak), „American Dream” (Agnieszka Rayss), „The Love Book” (Sławomir Rumiak), „Karczeby” (Adam Pańczuk), „Martwa fala” (Mateusz Sarełło), „Promising Waters” ( Mila Teshaieva), „Nieodwracalne” (Agnieszka i Maciek Nabrdalik), „Boiko” (Jan Brykczyński), „Fibro Dreams” (Glenn Sloggett), „Die Mauer ist weg!” (Mark Power), Przeczucie” (Yulia Krivich), „Tu się zaczyna koniec miast” (Agnieszka Rayss).

{gallery}aktualnosci_2016/AnnaNałęcka{/gallery}

pikto Anna Nałęcka ASP w Krakowie