Perły wśród Opakowań to ogólnopolski Konkurs na najlepsze opakowanie roku. Od 2006 roku organizowany jest w Poznaniu i promuje branżę związaną z nowoczesnym przemysłem opakowaniowym.

Art of Packaging z roku na rok zdobywa uznanie i coraz większą rangę w Polsce. Ideą Konkursu jest promowanie innowacyjności, kreatywności oraz konkurencyjności polskich opakowań na rynku krajowym oraz rynkach zagranicznych.

W tegorocznej edycji konkursu Art of Packaging na najlepsze opakowanie roku 2023 troje studentów Wydziału Form Przemysłowych znalazło się gronie nominowanych do nagrody głównej. Nominowani to: Zuzanna Karczewska w kategorii "Uroda" za projekt opakowań środków do prania Mayeri Sensitive, a także Tycjan Twardowski w kategorii "Freestyle" za projekt opakowań na obuwie.

Projekty powstały w Pracowni Projektowania Typografii i Opakowań pod kierunkiem dr hab. Moniki Wojtaszek-Dziadusz oraz dr. Szymona Kiwerskiego.

Nominację otrzymał także Piotr Pryk w kategorii "POS" za projekt stojaka na flamastry realizowanego pod kierunkiem mgr Ewy Tarnawskiej w Pracowni Technik Przekazu.

Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 26 września 2023 roku podczas gali w Sali Koncertowej Filharmonii Poznańskiej. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć przedstawiających nominowane projekty.