Podczas XII edycji Interdyscyplinarnego Festiwalu Sztuk w Żyrardowie odbyła się 9. edycja konkursu artNoble dla najlepszego dyplomu z publicznych uczelni artystycznych. Uroczystość miała miejsce w pięknej zabytkowej żyrardowskiej Resursie.

Pierwsze miejsce zajęła Alicja Pakosz z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Nagrodzony dyplom nosi tytuł „Pomnik. Obrazy w służbie polityki historycznej” i został zrealizowany pod opieką prof. dr hab. Andrzeja Bednarczyka. Pierwsze wyróżnienie przypadło Katarzynie Piekutowskiej z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach za dyplom „Chwyt uporządkowania”, a drugie Roxanie Goncerzewicz z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu za dyplom „Podręcznik do nauki języka migowego. Nagrodą dla Laureatki i osób wyróżnionych jest indywidualna wystawa w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu.

tutaj odbiera nagrode

W imieniu nagrodzonej Alicji Pakosz statuetkę odebrał prof. dr hab. Jan Tutaj, laureat tegorocznej nagrody Żyrybki przyznanej za projekt pomnika Filipa de Girarda.

Statuetkę i dyplom wręczali prof. Artur Krajewski – kurator konkursu, Lucjan Chrzanowski – Prezydent Miasta Żyrardowa i Marta Olbryś- koordynator festiwalu.

Wydarzenie odbyło się z zachowaniem obostrzeń epidemiologicznych