06 październik 2022 r.

3 października w Krakowie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w plebiscycie Słoneczniki 2022. W Teatrze Ludowym spotkali się organizatorzy najlepszych, najbardziej rozwojowych inicjatyw dla dzieci! Podczas wydarzenia nominowani do konkursu poznali decyzję Jury oraz wyniki głosowania rodziców! Krakowska ASP otrzymała nominację w trzech kategoriach.

SŁONECZNIKI to akcja mająca na celu wyłonienie i nagrodzenie organizatorów najbardziej wartościowych i atrakcyjnych inicjatyw dla dzieci w wieku 0-14 lat: warsztatów, wystaw, spektakli, konkursów i innych. Na podstawie umiejętności, jakie rozwijają, nominowane wydarzenia zakwalifikowane są w następujących kategoriach:

• język,
  • logika,
  • sztuki wizualne,
  • muzyka,
  • ruch,
  • przyroda.

Jesteśmy dumni, że gra terenowa „W labiryncie Akademii” (zorganizowana w ramach wystawy końcoworocznej) otrzymała nominację w aż trzech kategoriach: ruch, logika i sztuki wizualne, a w tej ostatniej ASP otrzymała wyróżnienie jury!

Bardzo cieszymy się z nagrody, która jest dla nas potwierdzeniem, że działalność edukacyjna w zakresie sztuk wizualnych dla dzieci jest niezwykle potrzebna i pożądana. Jako Kulturystyka staramy się dbać o rozwój najmłodszych, zaszczepić w nich miłość do sztuki oraz poszanowanie wartości, które ona ze sobą niesie. A przede wszystkim pokazać, że z edukacji można czerpać ogromną frajdę!

ASP podczas gali reprezentowała Iza Biela z Edukacji Artystycznej z Wydziału Malarstwa -  prowadząca warsztaty w ramach Kulturystyki i odpowiadająca za ich merytoryczne przygotowanie.

fot. Anna Szymańska