07 listopada 2022 r.

4 listopada nastąpiło oficjalne rozpoczęcie współpracy pomiędzy Wydziałem Form Przemysłowych, a marką Rolls-Royce Motor Cars. W ramach przedmiotu Techniki Prezentacyjne, Studentki i Studenci WFP będą realizować temat: „Wizja klucza do Rolls-Royce’a przyszłości”. To przedsięwzięcie na skalę światową. Współpraca w takiej formie jeszcze nigdy wcześniej nie była realizowana.

W uroczystej inauguracji projektu uczestniczyły Władze Wydziału: Prof. ASP dr hab. Barbara Widłak (Dziekan WFP), Prof. ASP dr hab. Anna Szwaja (Prodziekan WFP), Prof. ASP dr hab. Agata Kwiatkowska-Lubańska (Prorektor ASP) oraz Przedstawiciele z centrali RRMC: Frank Tiemann (Head of Corporate Communications Central Europe, Central Asia RRMC), Felix Kilbertus (Head of Exterior Design RRMC), Martin Simmet (Designer RRMC) oraz reprezentująca RRMC Warszawa Magdalena Konstantynowicz (PR Manager).

Uczestnicy spotkania mieli okazję do zapoznania się z historią i filozofią Marki, skonsultować i pogłębić research, dotyczący pojmowania „Czym jest Rolls-Royce?”. Uzupełnieniem prezentacji i rozmów był obecny podczas wydarzenia Rolls-Royce model Cullinan „Frozen Lakes” (1 z 14 wyprodukowanych).

Jak podkreśla Frank Tiemann: „Przedsięwzięcie jest wyjątkowe na skalę światową. Współpraca w takiej formie nie była nigdy wcześniej realizowana”.

Projekt ma charakter wewnętrznego konkursu. Autorzy trzech najlepszych koncepcji, będą mieć możliwość odwiedzić serce Marki w Goodwood, UK. Zobaczyć jak powstają produkty Rolls-Royce „szyte na miarę” i odwiedzić studio projektowe. Finalna koncepcja nie musi być obiektem fizycznym. Ideą jest wyzwolenie nieograniczonego potencjału kreatywnego.

W ramach projektu Studentki i Studenci będą mieć możliwość ścisłej współpracy z projektantami RRMC. Otrzymają wsparcie w postaci wprowadzenia z zagadnienia dotyczące DNA marki, języka stylistycznego, procesu tworzenia, korekt w trakcie trwania projektu. Celem jest stworzenie wspólnej kreatywnej przestrzeni.

Ze strony Wydziału Form Przemysłowych współpracę prowadzi mgr Fryderyk Zyska — pomysłodawca i organizator.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za fantastyczne efekty tej współpracy!

autorzy fot. A. Szwaja, Sz. Kiwerski, F. Zyska