mk

Aukcja charytatywna dzieł sztuki na rzecz Stypendium Edukacyjnego im. E. i A. Jerzmanowskich

20 kwietnia br. o godz.17:00 w Holu Kamiennym Pałacu Wielopolskich przy pl. Wszystkich Świętych 3-4  odbędzie się  aukcja charytatywna  prac plastycznych, której celem jest zebranie środków finansowych na rzecz  Stypendium Edukacyjnego im. E. i A.Jerzmanowskich dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z Prokocimia.

Prace plastyczne - malarskie, grafiki, rzeźby, ceramikę artystyczną - podarowali na aukcję zarówno twórcy-amatorzy jak i uznani artyści krakowscy.

Podczas aukcji można będzie wylicytować prace, których autorami są:prof. Krzysztof Tomalski - dziekan Wydziału Grafiki ASP w Krakowie , prof. Stefan Dousa - wykładowca na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej, a także Wojciech Batko, Monika Białek, Maria Chmielak, dr Marcin Cziomer, Wiesław Domański, Grażyna Fijałkowska, Emilia Gąsienica-Setlak, Danuta Giergun, Małgorzata Godlewska, Maria Guzik, Iwona Joniec, Maria Karlowa, Kamila Kawaler, Barbara Kołodziejczyk, Ewelina Krawczyk, Kamila Kuźnik, Henryk Majcherek, Krystyna Malinowska, Tomasz Matejkowski-Marusarz, Jadwiga Matejska, Karolina Mazgaj, Piotr Mika, Lidia Mucha, Maria Nejman, Tomasz Pałka, Małgorzata Poraszka, Monika Sikora, Elżbieta Słupska, Katarzyna Smaga, Wiktoria Sozina, Jadwiga Starczyńska, Małgorzata Swolkień, Jerzy Sugier, Marzena Szurek, Natalia Wrona, Erwin Wyjadłowski, Klaudia Świątczak, Ryszarda Tatka, Grażyna Wrona oraz Beata Zuba-Palichleb.

Prace z myślą o aukcji przygotowali również uczestnicy zajęć
plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury im. K. I. Gałczyńskiego w Krakowie.

Patronat Honorowy nad wystawami i aukcją objął Prezydent Miasta Krakowa
prof. Jacek Majchrowski.

Podarowane na aukcję prace można oglądać na wystawach przedaukcyjnych:

10-14 kwietnia 2012 r.  w Filii Młodzieżowego Domu Kultury, ul. Na Wrzosach 57,

16-20 kwietnia 2012  r. w Holu Kamiennym Pałacu Wielopolskich , pl. Wszystkich Świętych 3-4

oraz w Internecie na stronie:  http://www.mdkgal.edu.pl/index.php/aukcje/

Zapraszamy do wsparcia tej szczytnej inicjatywy i aktywnego udziału w aukcji.