Ruszyła pierwsza aukcja charytatywna w internetowym domu aukcyjnym OneBid, będąca efektem współpracy studentów Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz pracowników Krakowskiej Szkoły Biznesu UEK działających w Kole Naukowym Art&Finance.

Koło naukowe Art&Finance działa na mocy porozumienia podpisanego przez dr hab. Karolinę Klechę-Tylec, prof. UEK, Prorektor ds. Kształcenia i Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz dr hab. Roberta Sowę, prof. ASP Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Jego głównym celem jest promocja i rozwój rynku sztuki wśród studentów współpracujących Uczelni. Celem i oczekiwanym efektem projektu jest pogłębienie współpracy między studentami Uczelni oraz popularyzacja i edukacja w zakresie funkcjonowania rynku sztuki.

Celem pierwszej aukcji jest zebranie funduszy na rzecz Fundacji Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie "O zdrowie dziecka". Obrazy na aukcję podarowali artyści oraz szefowie galerii: Polski Dom Aukcyjny Wojciech Śladowski, Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie, Galeria Kolekcjoner, Zofia Weiss Gallery, Dariusz Milczarek, Tomasz Prymon, Marta Kawiorska, Kuki Kukuła, Marek Dworak, Paweł Niedźwiedź, Ania Rasińska, Agnieszka Kluszczyńska.

Aukcja charytatywna odbędzie się na portalu OneBid. Jej finał będzie miał miejsce w niedzielę, 22 maja o godz. 19.00