Aukcja sztuki pod hasłem "Na żółto i na niebiesko" to inicjatywa studentów krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Włączyli się oni w szerszą akcję wsparcia dla artystów poszkodowanych przez wojnę. Dzięki ich inicjatywie prace na licytację przekazali studenci i dydaktycy krakowskiego ASP, a także stażystki i dydaktyczki z Ukrainy. Aukcja odbywa się na platformie internetowej domu aukcyjnego OneBid.

Do piątku, 27 maja 2022 r., w Krakowskim Salonie Ekonomicznym NBP (ul. Basztowa 20) trwa wystawa przedaukcyjna, na której można zobaczyć część prac. Wśród nich są między innymi dzieła Mariana Koniecznego, Andrzeja Bednarczyka, Moniki Wanyury-Kurosad, Michała Zawady, Dariusza Vasiny i innych.

Aukcja będzie trwać do soboty, 4 czerwca 2022 r. do godz. 20.00. Do tego terminu można składać oferty na wybrane pozycje tylko po zalogowaniu się lub założeniu konta na www. Następnie, na żywo będzie można obserwować wyniki licytacji. Aukcja prowadzona jest na platformie internetowej domu aukcyjnego OneBid. O tym jak licytować prace można przeczytać na www.

Środki finansowe pozyskane w trakcie aukcji prac, zostaną przekazane jako wsparcie Studentek i Studentów uczelni artystycznych z Ukrainy, cierpiących wskutek konfliktu zbrojnego z Rosją. Władze Akademii są już po ustaleniach z przedstawicielami Narodowej Akademii Sztuki we Lwowie oraz Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki. Otrzymamy kontakty do konkretnych instytucji i artystów, którym pomoc jest teraz potrzebna.

Wydarzenie jest objęte patronatem Rektora Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie prof. Andrzeja Bednarczyka, Krakowskiego Salonu Ekonomicznego, Business Centre Club, Bractwa Kurkowego w Krakowie.

Wystawa przedaukcyjna w budynku Oddziału krakowskiego NBP przy ul. Basztowej 20 czynna jest od 10 do 27 maja, w godzinach 7.00-15.00 od poniedziałku do piątku (poza terminami 13, 18, 19, 20 maja). Aukcja na portalu OneBid będzie trwała od 21 do 29 maja.

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem prac i aktywnego udziału w aukcji.