Pod koniec października w budynku Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie przy ul. Smoleńsk 9 odbyły się ćwiczenia z ewakuacji obiektu. Uczestniczyło w nich 64 osoby. Wszyscy sprawnie opuścili budynek. Ćwiczenia były poprzedzone szkoleniami ppoż z udziałem straży pożarnej dla osób funkcyjnych wyznaczonych do zwalczania pożarów i ewakuacji oraz udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy zostali także przeszkoleni z zakresu obsługi nowego defibrylatora AED, który został zamontowany w tym budynku. Ćwiczenia z ewakuacji trwały kilka godzin, a zakończył je Dziekan Wydziały Form Przemysłowych, prof. Andrzej Ziębliński. Po ćwiczeniach odbyło się spotkanie dla osób funkcyjnych podczas którego dokonano podsumowania.

ewakuacja piktp