W związku z sytuacją epidemiczną i ustanowieniem w Krakowie tzw. "czerwonej strefy", Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie Prof. Andrzej Bednarczyk zarządził w okresie od 17 października do 1 listopada 2020 roku, nowe zasady kształcenia na studiach i w szkole doktorskiej, na studiach podyplomowych oraz w innych formach kształcenia na Akademii.

W tym okresie zajęcia dydaktyczne oraz wszelkie egzaminy mogą być realizowane tylko w formie zdalnej z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Zawiesza się jednocześnie możliwość indywidualnego korzystania przez studentów i doktorantów z pracowni Akademii.

Szczegółowe informacje znajdują się w zarządzeniu Rektora.