Rektorzy czterech wyższych uczelni Krakowa, w tym naszej ASP, podpisali porozumienie o długofalowej współpracy w celu organizacji wydarzeń o charakterze artystycznym i kulturalnym w ramach cyklu „Sztuka na UEK”.

Porozumienie zostało parafowane przez Rektorów:

- Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie dr hab Stanisława Mazura,

- Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie prof. dr hab. Wojciecha Widłaka,

- Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie prof. dr hab. Dorotę Segdę,

- Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie prof. dr hab. Andrzeja Bednarczyka.

Zawarte przez rektorów porozumienie wyraża wolę współpracy oraz podjęcia wspólnych działań w celu zorganizowania serii spotkań i wydarzeń oscylujących wokół zagadnień związanych ze sztuką i kulturą, z uwzględnieniem preferencji potencjalnych odbiorców projektu i aspiracji jego twórców.

Porozumienie zapowiada przeprowadzenie cyklicznych spotkań, zróżnicowanych pod względem dyscypliny sztuki, podejmowanego tematu, formy prezentacji, wykonawców, partnerów, miejsca realizacji oraz czasu trwania.

Końcowym efektem wspólnych działań będzie stworzenie awangardowej i cenionej płaszczyzny wymiany myśli, wiedzy i doświadczeń z obszaru sztuki i kultury, która przyczyni się do wzrostu znaczenia tego typy inicjatyw w rozwoju miasta i regionu.