Wraz z Doroczną Wystawą Studentów, Galeria ASP w Krakowie zaprezentuje artystyczny dorobek czołowych chińskich artystów, pedagogów Centralnej Akademii Sztuk Pięknych w Pekinie (CAFA). Kameralna wystawa "Daleki Wschód – bliskie spojrzenie" zaprezentuje prace takich artystów-grafików jak Fang Lijun, Kong Liang, Li Jun, Liu Liping, Liu Qiguang, Su Xinping, Wang Huaxiang, Yang Hongwei, Zhang Minjie, Zhandi Zhang i Zhou Jirong.

Wernisaż, który będzie miał miejsce 9 czerwca 2019 r. o godzinie 11:00 w Galerii ASP (ul. Basztowa 18), zaszczycą swą obecnością Kong Liang, Liu Liping i Yang Hongwei. Artyści opowiedzą o głównej uczelni artystycznej w Chinach i o wschodnim podejściu do grafiki cyfrowej i warsztatowej oraz edukacji artystycznej w ich kraju.

9 czerwca 2019 r. na ASP odbędą się też inne uroczystości związane z zakończeniem roku akademickiego:

10:00 otwarcie Dorocznej Wystawy Studentów (Aula ASP)

11:00 wernisaż wystawy Daleki Wschód – bliskie spojrzenie (Galeria ASP)

12:00 otwarcie wystawy Najlepsze Dyplomy 2019 (Pałac Sztuki, Plac Szczepański 3)

Wystawę Daleki Wschód – bliskie spojrzenie (Galeria ASP) będzie można zwiedzać do 14 lipca 2019 roku od wtorku do niedzieli w godzinach 12:00–17:00 (z wyjątkiem Bożego Ciała, 20.06.2019)