Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Agencja Artystyczna GAP
mają zaszczyt zaprosić na debatę otwartą z cyklu „Sztuka i…”:

SZTUKA I… ODPOWIEDZIALNOŚĆ

W gronie panelistów debaty „Sztuka i... odpowiedzialność” znaleźli się:

• prof. UJ dr hab. Wiesław Gumuła – dyrektor Oddziału Okręgowego NBP w Krakowie;
  • dr hab. Piotr Mróz – filozof, Instytut Filozofii UJ;
  • prof. Jacek Waltoś – malarz, rzeźbiarz, krytyk artystyczny;
  • Janusz Wojtarowicz – kompozytor, założyciel i lider zespołu Motion Trio.

Debatę moderować będzie prof. UEK dr hab. Janina Filek, kierownik Katedry Filozofii Uniwersytetu Ekonomicznego. Odbędzie się ona 25 listopada (poniedziałek) o godzinie 17:00 w budynku Akademii Sztuk Pięknych (Kraków, Pl. Matejki 13, sala 104). Wstęp na debatę jest wolny.

Po raz kolejny artyści spotkają się z ludźmi nauki w debacie z cyklu „Sztuka i...”, organizowanej przez Agencję Artystyczną GAP. Tym razem wątkiem, wokół którego będzie toczyć się dyskusja będzie szeroko pojęta odpowiedzialność. Dyskusje poświęcone związkom sztuki z innymi dziedzinami i wymiarami życia to projekt kulturalno-edukacyjny skierowany do studentów krakowskich uczelni artystycznych.

Projekt „Sztuka i...” jest realizowany dzięki wsparciu Fundacji Bankowej im. Leopolda Kronenberga oraz przy współpracy z Narodowym Centrum Kultury.

piktogram plakat_odpowiedzialnosc

Sztuka-i-zaproszenie logotypy