3 grudnia 2019 roku w Warszawie Kinga Syrek, studentka 2. roku studiów magisterskich Wydziału Intermediów odebrała Diamentowy Grant przyznany w VIII edycji konkursu.

diamentowy grant

W ramach grantu realizowała będzie zadanie pt. „Imersja w filmie animowanym. Wirtualna rzeczywistość jako nowe narzędzie w filmie animowanym, pozwalające widzowi na utożsamienie się z bohaterem scenariusza oraz odczucia emocji mu towarzyszących".

Opiekunem grantu jest dr Marcin Pazera, kierownik Pracowni Animacji. Kinga Syrek dyplom licencjacki realizowała pod kierunkiem prof. Krzysztofa Kiwerskiego.