Pracownia Projektowania Tkaniny i Ubioru (PPTiU) funkcjonująca na Wydziale Architektury Wnętrz, jako pierwsza jednostka akademicka realizująca kształcenie zakresie fashion design w Polsce i jedna z pierwszych w UE, digitalizuje proces projektowania ubioru.

We współpracy z firmą KONTEKST Retail Design opracowaliśmy założenia i szczegółowy program wdrożenia cyfrowego szycia i wirtualnej prezentacji mody.

W pierwszym etapie, dzięki dofinansowaniu projektu NCBiR "Projektowanie Przyszłości", Fashion Start up, powstało w siedzibie pracowni wirtualne studio - warsztat projektanta mody, w którym studenci wykonują koncepcyjne modele sylwetek 3D oraz prace z rysunku żurnalowego i ilustracji mody.

W drugim etapie wdrażamy kształcenie cyfrowego szycia i prototypowania 3D w systemie CAD. Pierwszą cyfrową kolekcję zaprezentujemy w wirtualnym pokazie mody stworzonym w aplikacji Virtual Fashion Showroom zaprojektowanej i zaprogramowanej na potrzeby PPTiU przez KONTEKST Retailej.