Prezentacje, pokazy, filmy, wykłady, konsultacje, sesje Q&A, spotkania, wirtualne spacery – to tylko część wydarzeń, jakie czekają na kandydatów na studia podczas Dni Otwartych Drzwi Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. W dniach 12 – 19 kwietnia 2021 r. studenci i wykładowcy poszczególnych Wydziałów zaprezentują działalność swoich pracowni, odpowiedzą na nurtujące kandydatów pytania, przeprowadzą spotkania i warsztaty online, a nawet zagrają koncert. Wszystko to na profilu ASP na Facebook'u.

Każdy z Wydziałów najstarszej uczelni artystycznej w Polsce będzie miał cały dzień do dyspozycji. Studenci niezwykle kreatywnie podeszli do zadania prezentacji swojej działalności. Odsłonią swój artystyczny potencjał i pochwalą się dotychczasowymi dokonaniami, ale nie zapomną o odbiorcach tych wydarzeń: podzielą się wiedzą na temat wymogów stawianych przed kandydatami, pokażą jak w praktyce wyglądają zajęcia, odpowiedzą na wszelkie wątpliwości.

Dodatkowo, w poniedziałek 19 kwietnia kandydaci będą mogli:

- zapoznać się z działalnością Galerii ASP i zobaczyć pierwsze składowe nowego projektu edukacyjnego „Kulturystyka”

- odwiedzić obecną wystawę rzeźby Pawła Orłowskiego „Przeszłość przyszłości” w Muzeum ASP

- odkryć nowości wydawnicze Wydawnictwa ASP, w tym z nowym czasopismem „Restart”, a nawet wygrać książki w konkursie

- dowiedzieć się o projektach realizowanych przez Biuro Karier

- podglądnąć pracę samorządu studenckiego „od środka”

- poznać ofertę Szkoły Doktorskiej

- zaplanować, z jakich wyjazdów będą mogli skorzystać jako studenci w ramach programu Erasmus

- zadać pytania i rozwiać wątpliwości dotyczące Akademii i rekrutacji przy pomocy Działu Nauczania

Podczas Dni Otwartych Drzwi będzie można więc poznać Akademię „od środka”. Zobaczyć, jak wyglądają i jak są wyposażone poszczególne pracownie, na czym polegają prowadzone w nich zajęcia, z bliska obejrzeć zeskanowane najważniejsze obiekty. Dni Otwarte Drzwi pozwolą również na bezpośredni, choć wirtualny, kontakt z wykładowcami oraz studentami. Mamy nadzieję, że ta pierwsza styczność z działalnością Akademii dla wielu okaże się inicjacją związku trwającego przez kolejne lata.

Poszczególne Wydziały zaprezentuja się na profilu ASP na Fecebook'u.

Szczegółowy program poszczególnych wydarzeń dostępny jest na:

- poniedziałek, 12 kwietnia - Wydział Malarstwa

/wydarzenie na FB dla kierunku Malarstwo/
/wydarzenie na FB dla kierunku Scenografia/
/wydarzenie na FB dla kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych/

- wtorek, 13 kwietnia - Wydział Grafiki
/wydarzenie na FB dla kierunku Grafika/

- środa, 14 kwietnia - Wydział Architektury Wnętrz
/wydarzenie na FB dla kierunku Architektura Wnętrz/

- czwartek, 15 kwietnia - Wydział Form Przemysłowych
/wydarzenie na FB dla kierunku Wzornictwo/

- piątek, 16 kwietnia - Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki