Wystawa absolwentów Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie, która zostanie przedstawiona na Uniwersytecie Ekonomicznym, eksponująca abstrakcyjne rzeźby, pełne detali grafiki i wyraziste obrazy, to zakończenie ważnego etapu w życiu studentów ASP i początek ich niezależnej, dojrzałej drogi twórczej.

Rozmaitość form, wizji oraz inspiracji zatrzymanych na płótnie, wyrytych w kamieniu lub ukształtowanych w gipsie, metalu czy ceramice, jak i powielanych na papierze lub tkaninie z wykorzystaniem różnorodnych technik, w efekcie nadaje wystawie eklektyczny charakter. Prace dyplomowe absolwentów Wydziałów Grafiki, Malarstwa i Rzeźby zostaną zaprezentowane w murach uczelni ekonomicznej już po raz trzeci. Wystawie towarzyszy katalog zawierający reprodukcje i zdjęcia eksponowanych prac, który dostępny będzie podczas wernisażu wystawy (10 grudnia br., godz. 14.00).

Absolwenci ASP 2014 r., których dzieła będzie można obejrzeć na wystawie:

Grafika: Marlena Biczak, Jacek Hajnos, Helena Siemińska, , Zofia Szczęsna, Zofia Trybis-Borkowska, Weronika Tyrpa

Malarstwo: Kazimierz Borkowski, Monika Botor, Ewelina Ciuprina, Gabriela Federowicz, Katarzyna Feiglewicz, Kamila Gruszecka, Paweł Kuranda, Bartłomiej Radosz, Robert Szczypkowski, Magdalena Toborowicz, Magdalena Zwolak, Andrzej Żygadło

Rzeźba: Danuta Ciszewska, Michał Dziekan, Anna Krowińska, Jakub Niewdana, Katarzyna Skuczyńska, Aneta Śliwa, Patrycja Tryjefaczka

Dyplomy ASP 2014
Hol Pawilonu Dydaktyczno-Sportowego
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
9-20 grudnia 2014 r.

Wernisaż wystawy: 10 grudnia, godz. 14.00
Kurator: Bartłomiej Węgrzyn
Wystawa czynna w godzinach otwarcia uczelni (8.00-21.00)

Projekt dofinansowała Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy.

Zapraszamy także na debatę „Sztuka i... reklama”, która odbędzie się we środę,
10 grudnia 2014 r. o godz. 17:00 w Sali Senackiej Uniwersytetu Ekonomicznego
w Krakowie.