Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów aktualnosci_2015/Dzień Otwarty marzec 2015 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

W sobotę, 21 marca 2015 r. Drzwi Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie otworzyły się szeroko dla osób pragnących zobaczyć i poczuć smak tej wyjątkowej uczelni, a w przyszłości rozwijać swój talent i zgłębiać wiedzę w kierunku artystycznym. Mimo wolnej soboty cała uczelnia tętniła życiem, młodością i radością.

W Dniu Drzwi Otwartych pracownicy naukowi oraz studenci prezentowali swoje wydziały, udzielali informacji na temat programu studiów, oprowadzali po pracowniach, prezentowali prace dyplomowe absolwentów, udzielali konsultacji kandydatom, rozdawali ulotki i katalogi.

Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a szczególnie liceów plastycznych. Z Dnia Drzwi Otwartych skorzystała młodzież  nie tylko z terenu Krakowa, ale także wielu innych miejscowości Małopolski. Z zainteresowaniem oglądała filmy, prezentacje multimedialne, słuchała wykładów i przyglądała się, jak wygląda praca w poszczególnych pracowniach.

Poszczególne Wydziały ASP bardzo solidnie przygotowały się na Dzień Drzwi Otwartych. Wszyscy uczestnicy mogli zobaczyć jak wyglądają studia na kierunkach: Malarstwo, Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, Scenografia, Rzeźba, Grafika, Konserwacja i restauracja dzieł sztuki, Architektura wnętrz, Intermedia czy Wzornictwo.

{gallery}aktualnosci_2015/Dzień Otwarty marzec 2015{/gallery}

Wydział Rzeźby 4