Blisko tysiąc osób wzięło udział w Dniu Otwartych Drzwi Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Wydarzenie było dedykowane uczniom szkół średnich, którzy stoją przed dylematem, którą uczelnię artystyczną – kształcącą w zakresie sztuk plastycznych – wybrać?

W sobotę, 6 kwietnia 2019 r. krakowska ASP zaprosiła do siebie wszystkich kandydatów na studia w najstarszej uczelni artystycznej w Polsce. Swoje drzwi szeroko otworzyły wszystkie Wydziały. Młodzież miała okazję zobaczyć miejsca na co dzień niedostępne, poznać pedagogów, porozmawiać ze studentami, wziąć udział w warsztatach, prezentacjach, wykładach – wszystko po to by poznać pełną ofertę edukacyjną przygotowaną przez ASP w Krakowie na rok akademicki 2019/2020.

Dziekanaty i Dział Nauczania udzielały szczegółowych informacji na temat rekrutacji na poszczególne kierunki studiów, pomocy materialnej, zasad przeniesienia z innej uczelni, wznawiania studiów, opłat za usługi edukacyjne oraz wymiany z zagranicą.

Dodatkową atrakcją były stoiska kół naukowych, samorządu studenckiego, biura karier i wydawnictwa. W tym dniu mogli zobaczyć także trwająca w Muzeum ASP wystawę „Z dziedzictwa Akademii. Konterfekty” oraz wystawę prac słynnego malarza powojennej Francji Bernarda Buffeta "La Passion du Christ" w Galerii ASP (ul. Basztowa 18).

Zebranych w Auli powitał Prorektor ds. Studenckich dr hab. Jan Tutaj, prof. ASP.

ASP w Krakowie 02

Wykład „3 x A: Akademia, artyści i...” podczas Dnia Otwartych Drzwi wygłosiła dr Agnieszka Jankowska-Marzec. Przybliżyła sylwetki znanych artystów i grup związanych z krakowską ASP: Dunikowskiego, Pawłowskiego, Woynarowskiego, Sasnala i Potencji.

ASP w Krakowie 05

W Auli odbyła się także projekcja filmu „Przestrzenie wyobraźni”  w reżyserii Juliana Rachwała. Film powstał z okazji jubileuszu 200-lecia Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Aula

Wydział Malarstwa