1. Mail uczelniany dla każdego studenta

Konta poczty elektronicznej dla wszystkich studentów zostały założone zgodnie z Zarządzeniem nr 53 Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie z dnia 30 października 2009 w sprawie utworzenia obowiązkowego systemu komunikacji elektronicznej wszystkich jednostek uczelnianych:
zarzadzenie_nr_53-1.pdf

Jednolity sposób adresacji i nazw kont  ma uprościć komunikację między studentami, pracownikami naukowymi i administracyjnymi Uczelni.

Konta pocztowe są założone w ramach programu Live@Edu. Informacje o tym programie można uzyskać na stronie: http://www.microsoft.com/poland/edukacja/uczelnie/live_edu.aspx

2. Zasady tworzenia nowych maili

Skrzynki mailowe przygotowane zostały wg formatu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. dla wszystkich studentów posiadających wpisy w dziekanatowym systemie'Student'.

login: imię.nazwisko(@)stud.asp.krakow.pl

Hasło: takie samo jak do systemy Akademus

3. Konfiguracja poczty

Proces aktywacji skrzynki e-mail:
aktywacja konta e-mail na stronie https://login.microsoftonline.com (ta strona służy również do logowania się do interfejsu www poczty), login: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., hasło: takie samo jak do systemu Akademus;

Instrukcja aktywacji i korzystania z konta studenckiego

Konfiguracja programu pocztowego: login: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., hasło: ustawione w trakcie aktywacji konta, serwer pop3/imap/smtp: imap.asp.krakow.pl raz smtp.asp.krakow.pl, ssl przy odbieraniu i wysyłaniu, serwer wymaga uwierzytelniania (przy wysyłaniu poczty).

4. Pomoc

W przypadku problemów lub pytań prosimy o kontakt:

- studenci WFP: p. Jacek Brzuchacz, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
pozostali studenci: Dział Informatyczny, p. Grzegorz Midura (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.),

Magdalena Stawowy-Sarara (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), pl. Matejki 13, (12)2992015, 502659934