Aż trzy filmy z Pracowni Filmu Animowanego Wydziału Grafiki naszej uczelni, znalazły się w konkursach tegorocznego 59' Krakowskiego Festiwalu Filmowego, prezentującego najnowsze filmy dokumentalne, animowane i fabularne. Festiwal jest jedną z największych imprez filmowych w Polsce i Europie.

krakowski festiwal filmowy Red light train Alicja Kot
„Red light train” w reż. Alicji Kot,

krakowski festiwal filmowy Kaprysia Betina Bozek
„Kaprysia” w reż. Betiny Bożek,

krakowski festiwal filmowy Cyborgy Adam Zadło

„Cyborgy” w reż Adama Żądło

reprezentują nas w konkursie filmów animowanych ,  a film

krakowski festiwal filmowy Oko boga Igor Kawecki
„Oko boga” w reż Igora Kaweckiego w konkursie filmów dokumentalnych.

Z kolei dwa projekty filmowe w trakcie realizacji dostały się to prestiżowego pokazu „Animated in Poland”: „Wszystko jest jak być powinno” Marii Yakimowicz oraz „Nigdy tu nie wracaj” Anastazji Naumenko.

Filmy powstały pod kierunkiem dr hab. Roberta Sowy, kierownika Pracowni Filmu Animowanego ASP w Krakowie.

Szczegóły programu i terminy pokazów na stronie: