09 grudnia 2022 r.

14 grudnia o godzinie 11:00 w krakowskim kompleksie High5ive odbędzie się uroczyste zakończenie wystawy. „Idea Materia Warsztat” prezentuje prace studentów Pracowni Rzeźby w Kamieniu. Ekspozycja powstała we współpracy z Credit Suisse Asset Management. Zapraszamy.

Prace prezentują różne sposoby wykorzystania kamienia jako rzeźbiarskiej materii. Od wieloelementowych form abstrakcyjnych, w których kamień połączony jest z metalem, po tradycyjne przedstawienie portretowe.

Inspiracją dla prac sześciorga artystów i pedagogów prowadzących pracownię były m.in. słowa Zbigniewa Herberta:

„Człowiek i kamień reprezentują dwie siły kosmiczne, dwa ruch: w dół i w górę. Surowy kamień spada z nieba. Poddany zabiegom architekta, cierpienia liczby i miary wznosi się do siedziby bogów”.

Artyści poprzez swoje dzieła interpretują takie zagadnienia, jak wolna wola, własne granice czy reakcje na nieoczekiwane zdarzenia.

W ramach wystawy można zobaczyć prace: Wojciecha Kuszaja, Karoliny Łukawskiej, Jolanty Mroczek, Patrycji Patrzałek, Natalii Rałskiej. Wspólnie ze studentami swoje prace prezentują pedagodzy prowadzący Pracownię Rzeźby w Kamieniu: dr Marcin Nosko oraz asyst. mgr Andrzej Dromert.