14 czerwca 2023 r.

Jeżeli jeszcze nie zwiedziliście Wystawy Końcoworocznej to jest na to jeszcze czas do 18 czerwca. Naprawdę warto co potwierdza ogromna frekwencja zwiedzających podczas wernisaży. Już dziś zapraszamy wszystkie studentki i wszystkich studentów na finisaż wystawy, połączony z Galą „Święta studentów, kolekcjonerów i mecenasów”.

Zachęcamy do odwiedzin wszystkich wystawa na wszystkich siedmiu wydziałach ASP, które można oglądać do 18 czerwca w godzinach 10 - 18. Poniżej galeria z uroczystych otwarć ekspozycji.

fot. Robert Słuszniak

Uroczysta gala odbędzie się w sobotę 17 czerwca o godz. 18.00 w auli Akademii przy pl. Jana Matejki 13. Towarzyszyć jej będzie pokaz światła, dźwięku i scenografii, przygotowany przez Wydział Intermediów oraz Wydział Malarstwa (kierunek Scenografia).

Polecamy także wysłuchać podcast „Odgłosy sztuki”. W rozmowie z Delfiną Jałowik Rektor ASP prof. Andrzej Bednarczyk mówi m.in. o Wystawie Końcoworocznej 2023, ale też odpowiada na pytania czym w ogóle może być młoda sztuka, czy warto się nią interesować oraz czy warto w nią zainwestować.