19 kwietnia 2023 r.

GranichAR’T / 2022 wystawa poplenerowa. To międzywydziałowy plener malarski studentek i studentów naszej uczelni z udziałem pedagogów. Wystawę można oglądać w Galerii Wydziału Malarstwa do 5 maja.

Pod koniec września ubiegłego roku odbył się plener malarski w bułgarskiej miejscowości Granichar. Koordynatorem projektu był prof. Łukasz Konieczko (WKiRDS), który tym razem do pleneru zaprosił również studentów z Wydziału Grafiki oraz z Wydziału Malarstwa.

Warto przypomnieć, że podobny plener odbył się w 2018 roku, wtedy wyłącznie z udziałem studentek i studentów Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki naszej uczelni. Gościli nas ponownie: Jolanta, Wincenty i Martyna Jackiewicz oraz Daniel Starzec zapewniając wspaniałe warunki pobytu i równie wspaniałą atmosferę. Prawie dwu tygodniowy plener przyniósł wiele wrażeń i zaowocował sporym dorobkiem artystycznym, który teraz możemy zaprezentować w Galerii Wydziału Malarstwa.

Dzięki wsparciu jakie udzielili dziekani wydziałów: Malarstwa, Grafiki oraz Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki wystawie towarzyszy katalog dokumentujący prace wszystkich uczestników pleneru.

W wystawie udział biorą:

Pedagodzy: prof. Łukasz Konieczko (WKiRDS),
dr Artur Blusiewicz (WG);

Studentki i studenci: Agnieszka Kluszczyńska, Edyta Żelasko, Paweł Niedźwiedź — z WG;
Berenika Burska, Elżbieta Chudy, Karolina Żądło, Stanisław Czwartos, Samuel Kłoda — WM,
Gabriela Biś, Zuzanna Borek, Magdalena Szwarc, Aleksander Zieliński — z WKiRDS;

Zaproszeni goście: Joanna Konieczko oraz Ewa Langer.

Projekt GranichAR’T  / 2022 został objęty patronatem Rektora Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie, prof. Andrzeja Bednarczyka.