21 lutego 2023 r.

Za nami tegoroczna edycja wystawy Greenhouse. To międzynarodowa prezentacja uczelni projektowych i młodych designerów, która towarzyszy Stockholm Furniture Fair 2023 podczas Stockholm Design Week. Udział w tym wydarzeniu ma charakter konkursowy, dlatego bardzo cieszy nas fakt, iż nie zabrakło tam naszych reprezentantów z Wydziału Architektury Wnętrz. Wszystkie 12 zgłoszonych projektów w 2021 zostało zakwalifikowanych do wystawy, która z powodu pandemii odbyła się dopiero w lutym 2023.

W Międzynarodowych Targach Meblowych w ramach Stockholm Design Week, ASP reprezentowały Trzy Pracownie Projektowania Mebli i Elementów Wyposażenia Wnętrz z Katedry Projektowania Mebli i Elementów Wyposażenia Wnętrz Wydział Architektury Wnętrz. Na swoim stoisku pokazali kolekcję prototypów powstałych w ramach prowadzonych zajęć.

Do udziału Jury zakwalifikowało łącznie 12 projektów naszych Studentek z Katedry Mebli (po kilka projektów z każdej z trzech pracowni). Wielkie gratulacje dla:
Aleksandry Bosak, Anny Dudek, Dagmary Jarzyńskiej, Magdaleny Kędzior, Urszuli Kraszewskiej, Weroniki Majewskiej, Pauliny Pasztaleniec, Karoliny Parkitnej, Natali Sączek, Mari Talagi, Juli Trzepizur oraz Anny Włoch.

Fotorelacja z Greenhouse 07-11.02.2023 - Stockholm
fot. prof. Marek Błażucki

Za pomoc i wsparcie przy organizacji pobytu, Wydział Architektury Wnętrz dziękuje Instytutowi Polski w Sztokholmie oraz Rektorowi ASP.