Do udziału w Konferencji, która odbędzie się w Małopolskim Ogrodzie Sztuki przy ul. Rajskiej 12 w dniach 29-30.10.2019, zaproszono badaczy i praktyków, którzy podzielą się swoją wiedzą na temat najnowszych wyników badań, koncepcji teoretycznych i rozwiązań praktycznych, które mają wpływ na polepszenie oceny jakości życia chorujących dzieci oraz ich rodzin.

bandanaday 2019 580

W ciągu dwóch dni odbędą się cztery debaty . W pierwszym „Granice ingerencji w intymną przestrzeń dziecka i nastolatka”  oraz „Jak wspierać dziecko w procesie leczenia”.  W drugim dniu Rozmawiać będziemy o postawach wobec choroby i osób chorujących a także o humanizacji i estetyce szpitalnej przestrzeni – jak wpływa na proces leczenia, jak jest a jak być powinno.

bandana day program konferencji 580

Konferencja, której współorganizatorami są : Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, Uniwersytecki Szpital Dziecięcy, Stowarzyszenie na rzecz dzieci z chorobą nowotworową KOLIBER i Teatr im. Juliusza Słowackiego,  jest kolejnym krokiem do łączenia środowisk – naukowego, medycznego i reprezentanta pacjentów, w celu wypracowania standardów opieki i wsparcia dla dziecka z doświadczeniem choroby nowotworowej i jego rodziny.