Protokół z posiedzenia Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej

Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w dniu 29 lipca 2011 roku

/wyciąg/

Uczelniana Komisja Rekrutacyjna na posiedzeniu w dniu 29 lipca 2011 rozpoznała odwołania kandydatów na studia stacjonarne od decyzji WKR odmawiającej przyjęcia na studia (łącznie 35, w tym jsm.: mal. - 9, rzeźba - 4, grafika - 5, konserwacja  i restauracja dzieł sztuki - 4; studia stacjonarne pierwszego stopnia: edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych - 1, intermedia - 1, architektura wnętrz - 6, wzornictwo - 4) oraz na studia niestacjonarne drugiego stopnia: architektura wnętrz - 1.

W 35 odwołaniach złożonych przez kandydatów na studia nie stwierdzono naruszenia warunków i trybu rekrutacji na I rok studiów w roku akad. 2011/2012 - określonych w uchwale rekrutacyjnej Senatu ASP z dnia 31 maja 2010 roku.

Rektor podjął decyzje zgodne z wnioskami Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej w sprawach

Wydział Malarstwa

kierunek malarstwo:

1. Zwiększenia limitu o 2 osoby i przyjęcia na I rok studiów niestacjonarnych pierwszego stopnia 22 osób (osoby zajmujące na liście rankingowej miejsca od szesnastego do dwudziestego drugiego uzyskały taką samą liczbę 10 punktów za wszystkie części egzaminu wstępnego).

2. Przesunięcie na II rok jednolitych studiów magisterskich p. Martyny Kani.

Na zwolnione miejsce zostaje przyjęta pani Justyna Kowal (lokata 23).

3. Ogłoszenia dodatkowego terminu egzaminu na I rok studiów niestacjonarnych drugiego stopnia na kierunek: malarstwo (limit przyjęć wynosił 20 osób, przyjęto 16 osób).

Wydział Rzeźby

kierunek rzeźba:

1. Uczelniana Komisja Rekrutacyjna przyjęła informację Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej Wydziału Rzeźby, która nie ogłasza dodatkowego naboru na kierunek rzeźba. Dziekan Wydziału złożył wniosek w sprawie przekazania jednego z 3ch niewykorzystanych miejsc w limicie  przyjęć na rzeźbę, kierunkowi  intermedia.

kierunek intermedia:

2. Na I rok studiów stacjonarnych na kierunek intermedia zostaje przyjęty zgodnie z wnioskiem UKR i decyzją Rektora Eliasz Styrna, która zdał egzamin (13 lokata) i złożył odwołanie (patrz punkt 1).

3. Ogłoszenia dodatkowego terminu naboru na I rok studiów stacjonarnych drugiego stopnia na kierunek: intermedia (limit przyjęć wynosił 12 osób, przyjęto 7 osób).

Wydział Grafiki

kierunek grafika:

1. Ogłoszenia drugiego terminu egzaminu wstępnego na I rok studiów niestacjonarnych pierwszego oraz na I rok studiów niestacjonarnych drugiego stopnia na kierunek: grafika.

WKR w trybie dodatkowej rekrutacji na studia pierwszego stopnia przyjmie 10 osób, na studia drugiego stopnia 12.

2. Rezygnacji z podjęcia jednolitych studiów magisterskich złożonej w  dniu 27 lipca br. przez pana Pawła Ratajczyka. Przyjęcie kolejnej osoby z listy rankingowej, która zdała egzamin wstępny tj. pani Agnieszki Kryjomskiej (lokata 25).

Wydział Architektury Wnętrz

Kierunek architektura wnętrz:

1.        Ogłoszenia dodatkowego termin egzaminu wstępnego na studia stacjonarne drugiego stopnia.

2.        Ogłoszenia dodatkowego termin egzaminu wstępnego na studia niestacjonarne pierwszego i drugiego stopnia.

Wydział Form Przemysłowych

kierunek wzornictwo:

1. Przeniesienia na II roku studiów stacjonarnych pierwszego stopnia pana Arkadiusza Mayera-Gawrona. Na zwolnione miejsce została przyjęta pani Dorota Ziaja (lokata 25).

2. Rezygnacji z podjęcia studiów stacjonarnych pierwszego stopnia złożonej w  dniu 27 lipca br. przez panią Weronikę Bogal zostaje przyjęta kolejna osoba z listy rankingowej, która zdała egzamin wstępny tj. pani Aleksandra Nowak (lokata 26).

3. Rezygnacji z podjęcia studiów stacjonarnych pierwszego stopnia złożonej w dniu 27 lipca br. przez panią Alicję Wańczyk zostaje przyjęta pani Bronisława Pasieczny (lokata 27).

4. Ogłoszenia dodatkowego terminu egzaminu wstępnego na studia stacjonarne drugiego stopnia (limit przyjęć wynosił 24 osoby, przyjęto 6 osób).

5. Ogłoszenia dodatkowego terminu egzaminu wstępnego na studia niestacjonarne pierwszego stopnia (limit przyjęć wynosił 24 osoby, przyjęto 13 osób).

Wydziały proponują dodatkowy termin egzaminu wstępnego na kierunki

i formy studiów, które nie wypełniły limitu:

- malarstwo niestacjonarne II st.

- intermedia II st. - 13 września br. godz. 10.00

- grafika niestacjonarne I i II stopnia - 13 września br. godz. 10.00,

- architektura wnętrz niestacjonarne I i II st. oraz stacjonarne drugiego stopnia - 16 września 2011 r.

- wzornictwo stacjonarne II st. i niestacjonarne I st. - 15 do 16 września

Rejestracja online będzie dostępna  od 1 września do dnia przed egzaminem.