Bartłomiej Ryba – student Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie został zwycięzcą konkursu na nową szatę graficzną periodyku Innowacyjny Start. Wyróżnienie honorowe otrzymała Marta Michalska.

Konkurs odbył się na Wydziale Form Przemysłowych krakowskiej ASP. Jego inicjatorem był redaktor naczelny pisma Innowacyjny Start dr hab. Łukasz Mamica z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. W konkursie uczestniczyło pięcioro studentów Katedry Komunikacji Wizualnej. Pierwszą grupę stanowili: Agnieszka Stawowczyk i Bartłomiej Ryba, którzy pracowali pod kierunkiem prof. Władysława Pluty, dr Barbary Widłak i mgra Szymona Kiwerskiego. Drugi zespół w składzie: Sylwia Zalewska, Marta Michalska i Kaja Piaskowska tworzył pod kierunkiem prof. Jana Nuckowskiego, dr Moniki Wojtaszek-Dziadusz, dr Anny Myczkowskiej-Szczerskiej i mgr Heleny Kosiby.

Czasopismo Innowacyjny Start poświęcone jest tematyce wspierania tworzenia i rozwoju nowych firm. Jego wydawcą jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Konkurs polegał na opracowaniu nowej koncepcji layoutu periodyku, szczególnie w kontekście dwóch najbliższych wydań, które dotyczyć będą krakowskiego Tygodnia Designu oraz Festiwalu Innowacyjności. Projekty oceniali pracownicy Katedry Komunikacji Wizualnej oraz redaktor naczelny Innowacyjnego Startu. Największe uznanie w ocenie jurorów uzyskał projekt Bartłomieja Ryby i to on zostanie zrealizowany. Wyróżnienie honorowe w konkursie otrzymała Marta Michalska. Gratulujemy!

Źródło informacji www

Ryba 1