Właśnie ukazał się nowy numer "Wiadomości ASP". Na okładce znajduje się "Odyseusz" Kingi Nowak, a w środku wiele ciekawych artykułów. 70 numer "Wiadomości ASP" to 168 stron, na których można przeczytać o najważniejszych wydarzeniach związanych z Akademią Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

Spora część numeru poświęcona jest czerwcowym uroczystością związanym z przyznaniem tytułu i godności Doctora Honoris Causa prof. Piotrowi Sztompce oraz tytułu Profesora Honorowego prof. Wincentemu Kućmie.

W czasopiśmie można także znaleźć artykuł Tadeusza Boruty o kryteriach naukowości w sztuce, Janusza Krupińskiego "Co to jest design?", Zbigniewa Bajka "Drogi wolności", Franciszka Bunscha "Od pomysłu do projektu" czy Michała Pilikowskiego "Władysław Jarocki w 50. rocznicę śmierci artysty".

W cyklu podróże artystyczne opublikowany został artykuł Jacka Dembosza "Ku światłu. Dzieci Lisbet Fernandez Ramos".

W "Wiadomościach ASP" znaleźć można także relacje z wystaw m.in.: Adama Wsiołkowskiego "Miasto nieznane v", Bartłomieja Węgrzyna "Obiekty", Krzysztofa Kiwerskiego "Zagubione w czasie", Iwony Demko "Anioły.net" czy Kingi Nowak "Zenit". W najnowszym numerze ukazał się artykuł o wystawie "Jan Paweł II w twórczości zakopiańskich artystów", która miała miejsc w Galerii Domu Pracy Twórczej ASP w Zakopanem, Władysława Jarockiego w Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem oraz wystawie Re-akcje 3 (Gdańsk-Kraków) będącej wynikiem współpracy Interdyscyplinarnego Koła Artystyczno-Naukowego IICAN z krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki z  Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku, Galerią Studencką START i Międzynarodowym Instytutem Nauk o Sztuce.

W dziale "Kronika wydarzeń" można przeczytać m.in. o konferencji typograficznej "TypoTok do udziału, w której zaproszeni zostali znani polscy projektanci, a także o współpracy pracowni liternictwa i typografii z Instytutem Kultury UJ w Krakowie.

"Wiadomości ASP" dostępne są w cenie 6 zł w nowootwartej Galerii ASP przy ul. Basztowej 18 od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00 oraz w soboty w godz. 12.00-18.00.

Wiadomości ASP nr 70

wiad 70