Rozstrzygnięto konkurs na projekt oprawy wizualnej wystawy "Hokusai. Wędrując... Drzeworyty japońskie z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie". Zwyciężył projekt Julii Kwatro – studentki Wydziału Malarstwa i Pracowni Filmu Animowanego.

Nagrodą jest realizacja autorskiego projektu dla Muzeum Narodowego w Krakowie oraz honorarium w wysokości 2600 zł. Jury obradowało w składzie: Beata Romanowicz (MNK), Katarzyna Stolarz (MNK) i Robert Sowa (ASP).

Finalna realizacja będzie wieloekranową animacją towarzyszącą wystawie grafik japońskiego mistrza. Filmy prezentowane będą jako instalacja przed wejściem do wystawy w budynku głównym Muzeum Narodowego w Krakowie.

Dodatkowo zdecydowano, że biorący udział w konkursie studenci: Ewa Dzidek i Damian Masłowski zrealizują spot promujący wystawę.

Konkurs adresowany był do studentów Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.