Akademickie refleksje teoretyczne nad wszelkimi dziedzinami sztuki często próbują odciąć się od konkretnych realizacji artystycznych preferując bardziej ogólną i systemową perspektywę. Z drugiej strony, artyści w swoich praktykach często ignorują rozważania teoretyków.

Podczas konferencji NarrAkcje chcielibyśmy przełamać te podziały i stworzyć forum do dyskusji między praktykami a teoretykami zajmującymi się narracją wizualną. Na konferencji swoje wykłady wygłoszą wykładowcy uniwersyteccy i związani z akademiami sztuk pięknych oraz uznani twórcy publikujący lub wystawiający swoje dzieła. Chcielibyśmy poznać i zderzyć ich punkty widzenia na takie tematy jak historia narracji wizualnej, jej podstawy i granice, różnorodność form i mediów czy współczesne realizacje.

Podczas konferencji będą miały miejsce wykłady zaproszonych prelegentów,dyskusjewarsztaty tworzenia scenariuszy komiksowych, rysunkowe oraz dotyczące podstaw krytyki komiksu dla historyków sztuki.
Zapraszamy do uczestnictwa studentów kierunków artystycznych oraz humanistycznych (polonistyki, historii sztuki i kulturoznawstwa oraz pokrewnych) oraz wszystkich zainteresowanych tematem narracji wizualnej.

Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny.

Podczas konferencji NarrAkcje w Artetece WBP w Krakowie (ul. Rajska 12, wejście od ul. Szujskiego), 22 listopada 2014 odbędą się warsztaty związane z problematyką narracji wizualnej.

Więcej informacji tutaj. Zachęcamy do zapisania się i wzięcia udziału.

10408570 823281447722264_865798411909525675_n