Jury wskazało najlepsze prace. Uczniowie szkół plastycznych nadesłali prace w technikach malarskich, rysunkowych, graficznych, rzeźbiarskich i fotograficznych, inspirowanych ołtarzem Wita Stwosza. Zainteresowanie odrestaurowanym ołtarzem i konkursem okazało się bardzo duże – ponad 700 osób obejrzało wykład dr Adama Organistego, udostępniony w sieci. Zaowocowało to nadesłaniem 150 prac. Jury konkursowe nie miało łatwego zadania.

Ostatecznie lista nagrodzonych wygląda tak:

I nagroda w wysokości 4.000 zł  otrzyma WERONIKA BOREK
II nagroda w wysokości 2.000 zł  otrzyma  NATALIA PONIATOWSKA
III nagroda w wysokości 1.000 zł  otrzyma LAURA KORZUCH
WYRÓŻNIENIE w wysokości 500 zł  otrzyma  AMELIA RYCZEK
WYRÓŻNIENIE w wysokości 500 zł  otrzyma  IWONA PIETROWSKA

Ponadto z uwagi na fakt zaangażowania się uczniów szeregu Liceów Plastycznych oraz liczny udział w Konkursie, organizatorzy postanowili przyznać szereg Nagród rzeczowych – fundowanych oraz Dyplomów Uznania zarówno dla uczestników Konkursu jak i dla wskazanych Liceów. Ich wręczenie nastąpi podczas jesiennego wernisażu WYSTAWY POKONKURSOWEJ, o której to informacje, o miejscu i czasie przekażemy w odrębnym komunikacie.

Lista autorów zakwalifikowanych do wystawy pokonkursowej jest do pobrania tu

Organizatorem konkursu jest Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie przy współpracy z PKP CARGO. Konkurs (S)TWÓRZ JAK STWOSZ  odbywa się pod patronatem pod:
- Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu
- prof. Jacka Majchrowskiego Prezydenta Miasta Krakowa
- Księdza Prałata dr Dariusza Rasia Archiprezbitera Parafii Wniebowzięcia NMP w Krakowie
- Społecznego Komitetu Ochrony Zabytków Krakowa.

Komisja Jurorska obradowała w składzie:

prof. Adam Brincken – przewodniczący
prof. Janusz Matuszewski