Prorektor ds. współpracy dr hab. Bartłomiej Struzik prof. ASP odbył cykl rozmów z władzami Universität der Kunste w Berlinie. Rozmowy dotyczyły m.in. wymiany międzyuczelnianej w ramach nowej perspektywy Programu Ersamus + oraz potencjalnych obszarów współpracy naszych instytucji związanych z programami badawczymi realizowanymi przez krakowską ASP.

Jednym z tematów rozmów była także inicjatywa Nowego Europejskiego Bauhausu oraz szanse rozwojowe jakie niesie ze sobą ten europejski projekt. Spotkanie było również okazją do omówienia bieżących wyzwań związanych z funkcjonowaniem szkół artystycznych w nadzwyczajnym trybie pracy hybrydowej. Podjęto także kwestie bezpieczeństwa cyfrowego oraz nowych technologii komunikacyjnych w funkcjonowaniu uczelni.

Po stronie berlińskiego Uniwersytetu Sztuki w spotkaniu uczestniczył prezydent prof. Norbert Palz i pierwsza wiceprezydent prof. Ariane Jeßulat, a także odpowiedzialna za współpracę międzynarodową Regina Werner. Spotkanie odbyło się w znakomitej atmosferze otwartości i zrozumienia dla wzajemnych oczekiwań odnośnie dalszej współpracy, co pozwala na oczekiwanie pomyślnego rozwoju naszych dwustronnych relacji.