5 i 6 maja 2012 na przystani AZS AWF przy Bulwarze Rodła w Krakowie odbyły się Regaty, które popularyzowały smocze łodzie oraz wioślarstwo w Grodzie Kraka. Pogoda dopisała, frekwencja była wysoka, a atmosfera rywalizacji sportowej rozgrzewała uczestników niemniej niż upalne majowe słońce.

5 maja stanęło na starcie 9 uczelni krakowskich. W wielkim finale smoczych łodzi stanęły zmierzyły się załogi Uniwersytetu Rolniczego, Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego. Zwyciężyła już po raz trzeci drużyna AGH. Za sterami smoczych łodzi stanęli mistrzowie Europy z KS Spójnia Warszawa, a stanowisko sędziego głównego piastował prezes Polskiej Federacji Smoczych Łodzi - Włodzimierz Schmidt.

Relacja TV: http://www.tvp.pl/krakow/aktualnosci/sportowe/smocze-regaty-na-wisle/7273382

6 maja stanęło na starcie 3 uczelnie krakowskie. Zarówno finały ósemek mężczyzn, jak i kobiet wygrała ekipa z AWF-u. Tym razem mężczyźni nie dali szans studentom z AGH, a kobiety pokonały studentki UJ.

Na imprezie nie zabrakło młodych adeptów wioślarskich z KS AZS AWF Kraków. Wioślarska młodzież ścigała się na jedynkach i dwójkach.

Zobacz pełną listę z wynikami regat - PDF

3regaty