Szanowni Państwo, Drodzy Studenci,

W imieniu Porozumienia Samorządów Studenckich Uczelni Krakowa mam zaszczyt zaprosić na IV Festiwal Twórczości Studenckiej Miasta Krakowa – KULTURAlia 2012 (07-18.05).

Ta wyjątkowa ogólnouczelniana inicjatywa ma promować młodych krakowskich artystów, jednocześnie ubarwiając harmonogram kulturalny naszego miasta. Młodzi artyści, obecne trendy oraz niestandardowe pojęcie KULTURY będzie towarzyszyć uczestnikom organizowanego w całości przez studentów przedsięwzięcia.

KULTURAlia to również impreza partnerska Juwenaliów Krakowskich, tradycyjnego święta studentów. Uzupełniają ofertę kulturalną o dodatkowe, niekomercyjne wydarzenia przeznaczone dla bardziej wymagających, przez co niezwykle cennych odbiorców.

KONCERTY, TEATR, WYSTAWY, POEZJA, STREET ART, VIDEO ART, MODA a także DESIGN to założenia naszych działań. Jednym słowem wszystko co można nazwać SZTUKĄ!

Ponadto po raz kolejny patronat nad całym przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Krakowa prof. Jacek Majchrowski, a nasze działania wspierają Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa oraz przedstawiciele Rady Miasta.

W tym roku po raz pierwszy patronują nam również: Wojewoda Małopolski – Jerzy Miller i Marszałek Województwa Małopolskiego - Marek Sowa, a także Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego - Barbara Kudrycka.

IV edycja festiwalu wychodzi naprzeciw oczekiwaniom różnych odbiorców, jest dojrzała i realizowana we współpracy ze wszystkimi uczelniami Krakowskimi. IV edycja festiwalu to pewna marka i wypracowana jakość.

Podczas festiwalu zostanie zaprezentowana twórczość ludzi odważnych, niepłynących głównym nurtem sztuki i nie ulegających ogólnie przyjętym normom. Stawiamy przede wszystkim na studentów: kreatywnych i kształtujących nowoczesną scenę kultury.

Szczegóły dostępne na: www.kulturalia.art.pl

Serdecznie zapraszamy!