2 grudnia 2022 r.

Z dumą informujemy, że działania Kulturystyki ASP zostały objęte patronatem honorowym UNICEF Polska. Cieszymy się, że projekt na rzecz rozwoju artystycznego najmłodszych spotkał się z życzliwością i przychylnością jednej z najważniejszych organizacji działających na rzecz dzieci. Przed nami sporo kreatywnych działań i edukacyjnych wyzwań. Patronat honorowy i wsparcie wizerunkowe organizacji dla projektów to potwierdzenie jakości ich działań i mobilizacja do dalszego rozwoju w obranym kierunku.

Kulturystyka ASP to wyjątkowy projekt Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, który wspiera młodych odbiorców i adeptów sztuk plastycznych w kreatywnym rozwoju. Oferujemy działania warsztatowe na najwyższym poziomie, oswajając ze skomplikowaną, lecz fascynującą materią sztuki. W ramach Kulturystyki odbywają się: warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych; oprowadzania kuratorskie; wykłady i spotkania; plenery.

W ostatnich miesiącach zespół Kulturystyki ASP zorganizował, m.in. pierwszą odsłonę wystawy prac dzieci z Ukrainy SŁOWO-OBRAZ, intensywne warsztaty polsko-ukraińskie MŁODZI W POLSCE, kurs artystyczny dla dzieci i młodzieży MŁODA AKADEMIA w dwóch grupach wiekowych oraz cykl warsztatowy Elementarz młodego artysty. Natomiast zrealizowana przez Kulturystykę ASP gra terenowa W LABIRYNCIE AKADEMII otrzymała wyróżnienie jury w plebiscycie Słoneczniki 2022 jako najbardziej rozwojowa krakowska inicjatywa dla dzieci. Oferta programowa Kulturystyki stale się rozwija, obejmując różnorodne działania na rzecz rozwoju artystycznego najmłodszych.
Warsztaty prowadzone są przez doświadczonych akademickich dydaktyków we współpracy ze studentkami i studentami Edukacji Artystycznej Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie. Współpraca ta leży u podstaw projektu, wyrastającego ze sposobu myślenia o sztuce oraz chęci szerzenia jej wartości w życiu każdego człowieka. Kulturystyka stanowi nie tylko „zwykły” projekt warsztatowy, ale szerszą ideę, w której zakładamy szerzenie postaw w duchu artystycznego humanizmu i szacunku – do siebie nawzajem, tradycji i sztuki, pozostając jednocześnie w pełni otwartymi na wyzwania nowoczesności. Tym bardziej cieszy nas patronat UNICEF Polska nad projektem.