Zajęcia z Rysunku, Malarstwa, Kompozycji Przestrzennej

z Pedagogami Wydziału Architektury Wnętrz.

Od Września 2013 Do Maja 2014.

Ilość Miejsc Ograniczona.

Dziekanat Wydziału Architktury Wnętrz

Kraków, ul. Humberta 3

tel. (12) 632 48 96 w. 12, 13

Termin Kursu: 20.09.2013 – 17.05.2014

Cena Kursu: 232 godziny x 10zł – 2320 zł

RYSUNEK ODRĘCZNY

Rysunek z natury, ma na celu ćwiczenie postrzegania i jakości notowania na formacie A4, A3, A2 i A1. Komponowanie poprzez wybór kadru z otaczającego świata pracowni lub przestrzeni pleneru. Kompozycje rysunkowe są celem nauki widzenia w perspektywie planów i relacji przestrzennej elementów. Chcemy położyć nacisk na indywidualizm patrzenia i notowania za pomocą wybranego przez siebie medium graficznego. Studiowanie tematów przy pomocy cyklów rysunkowych, podpowiadanie i wsparcie podczas konsultacji i korekt.

MALARSTWO

Warsztaty z tego przedmiotu są ćwiczeniami w tworzeniu kompozycji malarskiej na płaszczyźnie. Punktem wyjścia jest martwa natura lub pejzaż. W trakcie pracy uczestnicy stykają się z problemami dotyczącymi zrównoważenia kompozycji, dynamiki i statyki, kontrastu, rytmu, współzależności barw, proporcji oraz iluzji przestrzeni. Ćwiczymy oko, rozwijamy warsztat w różnych technikach malarskich. Poszukujemy ciekawych rozwiązań, wspierając indywidualizm wypowiedzi. Pomagamy wybierać temat własnych, oryginalnych inspiracji i poszukiwań. Pracujemy na różnych formatach i podłożach malarskich.

KOMPOZYCJA PRZESTRZENNA

Ćwiczenia projektowe polegające na budowaniu z różnych materiałów form przestrzennych na zadany temat/hasło/funkcję. Zadania powinny budować świadomość skali i detalu, rozwijać wyobraźnię przestrzenną oraz umiejętność świadomego tworzenia spójnej, trójwymiarowej kompozycji.

Pliki do pobrania:

PLAKAT 2013-14small