Do dnia 10 czerwca można było oddać głosy na prace przesłane na Pierwsze
Internetowe Biennale Młodej Polskiej Sztuki pod hasłem " DYPLOM - POCZĄTEK
DROGI "
. Publiczność internetowa oddała w sumie 19529 ważnych głosów.

Laureaci internetowego głosowania:

1. Paulina Steliga / 2480 głosów / - nagroda 3000 PLN

2. Natalia Romaniuk / 1781 głosów / - nagroda 1000 PLN

3. Anna Wilk / 1716 głosów / - nagroda 1000 PLN

4. Katarzyna Prusik / 1665 głosów / - nagroda 1000 PLN

Nazwiska 6 kandydatów do nagrody wyłonionych przez jury konkursu:

Bartosz Kokosiński

Katarzyna Kucwaj

Małgorzata Kuczera

Wojciech Kielar

Michał Stonawski

Kamil Kuzko

Podczas wernisażu Patron konkursu ogłosi nazwisko laureata Nagrody Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie wyłonionego przez jury spośród uczestników biorących udział w wystawie. Laureat Nagrody Akademii otrzyma nagrodę pieniężną w kwocie 5 000, 00 (pięć tysięcy) złotych.

Podczas wernisażu ogłoszony zostanie nadto laureat specjalnej Nagrody Rektora ASP w Krakowie, który otrzyma medal i nagrodę pieniężną.

W konkursie dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w Polsce " SZTUKI PLASTYCZNE? LUBIĘ TO!" zwyciężyła szkoła: Technikum Ekonomiczno-Handlowe Nr 5 w Krakowie z liczbą zebranych głosów: 706

Kolejne miejsca zajęły szkoły:

- XI Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu, głosów: 566
- Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie, głosów: 363

Wystawa odbędzie się dnia 7 października 2011 roku w Pałacu Sztuki w Krakowie , pl. Szczepański 4 o godz. 18.00

Serdecznie gratulujemy i do zobaczenia w Pałacu Sztuki w Krakowie

Zespół mutu.pl