Uwaga! Termin zgłoszeń udziału w konkursie został przedłużony do 14 października 2021 r.

Wydziałowa Rada Samorządu Studenckiego Wydziału Malarstwa krakowskiej ASP ogłasza Konkurs Malarski „Martwa natura” im. Sławomira Karpowicza. Patronat honorowy nad konkursem objęli: JM Rektor ASP im. Jana Matejki w Krakowie prof. Andrzej Bednarczyk oraz Stowarzyszenie Przyjaciół ASP w Krakowie.

Głównym celem konkursu jest upamiętnienie prof. Sławomira Karpowicza - profesora krakowskiej ASP i wybitnego malarza, którego twórczość opierała się głównie o motyw martwej natury - w dwudziestą rocznicę śmierci artysty.

Jerzy Madeyski pisał o martwych naturach prof. Karpowicza tak: „Mówią one bowiem o człowieku, o jego istnieniu, nawet wówczas, gdy nie ma go na obrazie, bo to on nadaje im sens i on jest również punktem odniesienia. Martwe natury Karpowicza czekają w ciszy i skupieniu na powrót człowieka, na nasz powrót…”

Konkurs pomoże młodemu pokoleniu artystów odkryć na nowo jego wspaniałe malarstwo. Ma pokazać, różne, nawet skrajne poglądy w podejściu do martwej natury, która nadal stanowi ważne odniesienie do artystycznej działalności i jest przypomnieniem czym jest obraz i czym powinno być malarstwo.

Prace konkursowe, których przewodnim tematem jest martwa natura, mogą być wykonane w dowolnej technice malarskiej w latach 2019-2021. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedno dzieło, którego dłuższy bok nie powinien przekraczać 200 cm.

Za zgłoszenie uczestnictwa uważa się przesłanie wypełnionej karty uczestnictwa oraz zdjęcia pracy (format JPG, 300 DPI, do 5 MB) na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 7 października 2021 roku.

Organizatorzy konkursu przewidzieli pierwszą, drugą i trzecią nagrodę oraz dwa wyróżnienia.

Szczegóły w regulaminie.