Wczoraj (6 marca 2019) w Auli Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie odbyło się Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa. Podczas kolegium JM Rektor prof. Stanisław Tabisz wręczył Rektorom zaprzyjaźnionych z Akademią uczelni okolicznościowy medal z okazji 200-lecia ASP.

JM Rektor prof. Stanisław Tabisz powitał gości,  podsumował jubileusz 200-lecia i zaprezentował krótką prezentację najważniejszych wydarzeń jubileuszu. Odbył się też pokaz krótkiego filmu o naszej Akademii.

JM Rektor prof. Stanisław Tabisz wręczył też okolicznościowe medale 200-lecia ASP. Otrzymały je: Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo-Hutnicza, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie, Akademia Ignatianum, Uniwersystet Ekonomiczny, Uniwersytet Pedagogiczny, Politechnika Krakowska, Akademia Muzyczna, PWSZ w Tarnowie, Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Uniwersytet Rolniczy, Akademia Sztuk Teatralnych, PWSZ w Oświęcimiu, Akademia Wychowania Fizycznego, Uniwersytet Papieski im. Jana Pawła II.