Profesor Anna Bulanda-Pantalacci została uhonorowana Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Aktu dekoracji dokonał JM Rektor prof. Andrzej Bednarczyk w sali senackiej krakowskiej ASP.

Medal został nadany przez Ministra Edukacji Narodowej w dowód uznania dla Jej międzynarodowej działalności, którą prowadzi dzięki rozwojowi kontaktów naukowych, kulturalnych, gospodarczych oraz promocję nowoczesnych form komunikacji polskich i zagranicznych środowisk akademickich, przez co utrwala rzetelny wizerunek Polski w Europie i na świecie.

Prof. Anna Bulanda-Pantalacci wykłada na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Trewirze, w Katedrze Designu, na kierunku komunikacji wizualnej. Od wielu lat prowadzi intensywną międzynarodową działalność edukacyjną promującą polską kulturę i sztukę poprzez autorskie międzynarodowe, interdyscyplinarne projekty edukacyjne oraz działalność Instytutu "INTRARE" – działającego na rzecz ponadnarodowej edukacji i badań w HS Trier University of Applied Sciences / Germany, we współpracy z uczelniami w Polsce i Luksemburgu.

Prof. Anna Bulanda-Pantalacci to inicjatorka i koordynatorka międzynarodowej uniwersyteckiej Transgranicznej Sieci Historii i Sztuki „www.cross-border-network.eu”  platforma animacji europejskiego szkolnictwa wyższego służąca aktywnej wymianie międzynarodowej oraz innym celom takim jak: rozwój i wdrażanie innowacyjnych struktur akademickich i metod nauczania w celu podniesienia świadomości i zdobycia kompetencji społecznych, wspieranie kreatywności w celu budowania zaufania na międzynarodowym rynku edukacyjnym, systematyzacja transferu technologii i kultury na styku szkolnictwa wyższego, kultury i branży twórczej, promocja podejść interdyscyplinarnych.

Od 2007r. sieć organizuje rokrocznie transgraniczne i interdyscyplinarne projekty poświęcone tematom, które mają znaczenie artystyczno-historyczne dla Europy. Ustanowiła stosowaną i trwałą współpracę europejskich i pozaeuropejskich uniwersytetów w dziedzinie sztuki, projektowania, architektury i nauki. Ponadto odbywają się sympozja, wystawy objazdowe, spotkania, mapowania na historycznych obiektach oraz wycieczki.

W projektach organizowanych z inicjatywy prof. Anny Bulandy-Pantalacci aktywnie uczestniczy Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.