W Galerii KONDUKTOROWNIA w Częstochowie od 21 maja do 11 czerwca 2021 trwa międzynarodowa wystawa zbiorowa sztuki współczesnej "20/20", w której uczestniczą między innymi pracownicy naukowo-dydaktyczni Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie.

Idea wystawy "20/20" zrodziła się w Częstochowie pewnego dnia tuż po wybuchu pandemii. Data 2020 stała się symbolem pechowego dla wszystkich czasu. Czasu zamknięcia i izolacji. Równocześnie stała się impulsem do uruchomienia działań artystycznych, które połączyły
w pracowniach twórców zaproszonych do projektu.

Liczba 20 składowa daty 2020 stała się punktem wyjściowym dla ustalenia formatu (20 x 20 cm), ilości zaproszonych artystów (20), Ilości namalowanych przez każdego prac (20) oraz czasu, w którym prace miały powstać (rok 2020). W sumie na wystawie można zobaczyć 400 obrazów stworzonych przez artystów z różnych ośrodków w Polsce, Słowenii, Chorwacji, Słowacji i Meksyku. Wystawie towarzyszy katalog, którego cyfrową wersję można będzie pobrać ze strony Katedry Malarstwa Uniwersytetu Humanistyczno - Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie.

Pomysłodawcami wystawy są związani z Katedrą Malarstwa Uniwersytetu Humanistyczno - Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie - Bartosz Frączek i Jarosław Kweclich.

Komisarzem wystawy jest Mateusz Pawełczyk.

Foto: Piotr Korzeniowski

Artyści biorący udział w wystawie:

Marina Banić Zrinšćak (HR), Andrzej Bembenek (PL), Stano Buban (SK), Robert Bubel (PL), Stano Černý (SK), Ula Dzwonik (PL), Bartosz Frączek (PL), Daniela Jauregui Servin (MX),
Janusz Karbowniczek (PL), Piotr Korzeniowski (PL), Elżbieta Kuraj (PL), Kamil Kuzko (PL), Jarosław Kweclich (PL), Tomasz Lubaszka (PL), Waldemar J.Marszałek (PL),
Mateusz Pawełczyk (PL), Goran Štimac (HR), Witold Stelmachniewicz (PL), Etko Tutta (Si),
Anna Ujma - Lubaszka (PL)

Wystawa zakończy się uroczystym finisażem, który odbędzie się 11 czerwca 2021 o godz. 18.00 w Galerii KONDUKTOROWNIA przy ul. Piłsudskiego 34 / 36 w Częstochowie.

Więcej o wystawie na oficjalnym profilu galerii KONDUKTOROWNIA na Facebook.