23 września 2022 r.

Organizatorem Międzynarodowego Konkursu na Intermedialne Dzieło Sztuki ICIA 2022 jest Wydział Intermediów Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. To już druga edycja tego konkursu. Konkurs adresowany jest do twórców intermedialnych. Zgłoszenia prac można nadsyłać do 30.09.22 r. Łączna pula nagród to 20 000 zł.

Open Call dla twórców sztuki nowych mediów – ICIA 2022

Celem konkursu jest wyłonienie utworów otwierających dyskusję o kryteriach porównania i oceny dzieł sztuki intermedialnej, form prezentacji takich dzieł oraz roli twórczości artystycznej w komunikacji. Założeniem projektu jest porównywanie ze sobą dzieł przeznaczonych do jednakowych bądź zbliżonych formuł prezentacji.

W edycji 2022 konkurs odbędzie się w dwóch, oddzielnie ocenianych kategoriach:

• CAVE – wielokanałowa projekcja audio-wizualna, która obejmuje dzieła audiowizualne zrealizowane w strumieniowych mediach cyfrowych, opracowane do prezentacji na cztery ekrany i czterokanałową emisję dźwięku.
  • VR – dzieło wirtualnej rzeczywistości, która obejmuje dzieła wykreowane w przestrzeni 3D i opracowane do prezentacji na wyświetlaczu head-mounted display z ambisonicznym dźwiękiem.

Dzieła można zgłaszać do jednej lub obu kategorii konkursu poprzez formularz zgłoszeniowy, zamieszczony na stronie www.icia.pl/pl/zgloszenia/. Konkurs nie stawia autorom dzieł ograniczeń wiekowych, ograniczeń dotyczących dat powstania, wykonania dzieł czy też ich wcześniejszej prezentacji lub publikacji. Obok spełnienia wymogów prezentacji i oceny konieczne jest potwierdzenie autorstwa dzieła i poświadczenie przez autora posiadania doń pełnych praw własności, jak również poświadczenie w zgłoszeniu konkursowym zgody na poddanie dzieła procedurze konkursowej i warunkom ekspozycji.

Wystawa pokonkursowa

Organizatorzy gwarantują publiczną i sieciową prezentację wszystkich spełniających warunki konkursu dzieł, ich porównanie i wybór dokonany przez Jury oraz przyznanie nagród przewidzianych regulaminem. Organizatorzy powołali trzyosobowe Jury, złożone z artystów i teoretyków sztuki mediów, w tym również przedstawiciela organizatorów.

Organizatorzy nie pobierają opłaty wpisowej. Pełne informacje o konkursie i regulaminie dostępne są pod adresem strony www.icia.pl/.

Międzynarodowy Konkurs na Intermedialne Dzieło Sztuki ICIA2022 jest realizowany w ramach dofinansowania, które zostało przyznane Wydziałowi Intermediów ASP w Krakowie.