Początek roku 2023 przynosi dobre wieści. Kolejna dotacja celowa z MKiDN na realizację inwestycji dotyczącej przebudowy budynku przy ul. Syrokomli 21

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie podpisała umowę z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego dotyczącą:

1. udzielenia dotacji celowej na wydatki inwestycyjne w wysokości 10 092 000 zł, na współfinansowanie robót budowlanych w związku realizacją zadania pn. „Przebudowa i modernizacja budynku przy ul. Syrokomli 21 – w celu dostosowania do potrzeb Wydziału Architektury Wnętrz i Wydziału Grafiki ASP”

2. . udzielenia dotacji celowej na wydatki inwestycyjne w wysokości 3 000 000 zł, na zakup wyposażenia niezbędnego do prowadzenia dydaktyki w budynku przy ul. Syrokomli 21.

Dzięki otrzymanej dotacji możliwe będzie zakończenie wieloletniej inwestycji związanej z przebudową budynku przy ul. Syrokomli 21.