09 marca 2023 r.

Otwieramy nabór do dodatkowej grupy młodzieżowej (12-16 lat) na kurs artystyczny Młoda Akademia. Kursy są organizowane przez Galerię ASP w ramach projektu Kulturystyka ASP pod patronatem Rektora prof. dr hab. Andrzeja Bednarczyka. Wszystkie działania Kulturystyki ASP objęte są patronatem honorowym Stowarzyszenie Polski Komitet Narodowy UNICEF.

Program MŁODEJ AKADEMII jest wypracowany przez akademickich wykładowców i dydaktyków. Pod ich okiem młodzi adepci malarstwa i rysunku stawiają kolejne kroki w świecie sztuk plastycznych. Kurs w ASP to czas rozwoju i twórczego kształcenia, który pozytywnie wpłynie na ich przyszłościowe działanie. Chcemy w przystępny i zrozumiały sposób wprowadzić młodzież w świat kultury, nauczyć nie tylko podstawowych technik plastycznych i malarskich, ale także kreatywnego myślenia i szerokiego spojrzenia na sztukę. Kontakt młodych twórców z kadrą, przestrzenią i zasobami Akademii Sztuk Pięknych z pewnością będzie wartościową lekcją i pierwszym krokiem dla rozwoju przyszłej artystycznej działalności. Staramy się zapewnić efektywny, satysfakcjonujący i kreatywny czas dla dzieci i młodzieży. Jednocześnie stawiamy na wysoki poziom artystyczny i dydaktyczny.

DODATKOWA GRUPA dla młodzieży w wieku 12-16 lat

Warsztaty są przeznaczone dla młodzieży, zarówno tej, która zaczyna swoją przygodę ze sztuka, jak i dla tych, którzy chcą doskonalić swój warsztat artystyczny.

Ogólnym założeniem warsztatów jest nauka obserwacji, komponowania, szukania proporcji, operowania plamą i kreską, a także walorem i kolorem w oparciu o zadania z natury i wyobraźni. Cykl 7 zajęć zakłada zapoznanie się z podstawowymi technikami rysunkowymi i malarskimi przy użyciu różnych środków artystycznych (węgiel, ołówek, piórko, patyk, tusz, akwarela, pastel tempera, akryl). Począwszy od nauki robienia szybkiej notatki rysunkowej, czy malarskiej w oparciu o obserwację przygotowanych aranżacji przestrzennych (martwa natura czy układy kompozycyjne z modelem) po bardziej studyjne i pogłębione ćwiczenia rysunkowe i malarskie na sztalugach.

Cykl warsztatów w ramach 7 sobót zakłada 4-5 spotkań z modelem (m.in. szybkie, 5-minutowe szkice postaci w ruchu, studyjny rysunek modela w jednej pozie, portret czy kompozycja przestrzenna z postacią.) Dużą wagę przykładamy do swobodnej atmosfery oraz twórczego i indywidualnego podejścia do sztuki.

W cenie kursu zapewniamy uczestnikom narzędzia i materiały plastyczne.

Prowadząca: prof. ASP, dr hab. Edyta Sobieraj (Wydział Malarstwa, ASP w Krakowie)

Ilość osób w grupie: 12.

Terminy warsztatów: 18.03, 01.04, 22.04, 06.05, 20.05, 03.06, 17.06

Zajęcia odbywają się: w godz. 11.00-14.00

Miejsce: historyczna pracownia Olgi Boznańskiej (Biuro Karier ASP, ul. Piłsudskiego 21)

Współpraca: Biuro Karier ASP w Krakowie

Więcej informacji o dotychczasowych zajęciach w ramach Młodej Akademii.

ZAPISY – jak to działa?

Chęć udziału w kursie prosimy zgłosić wypełniając prosty formularz zapisów:

Formularz zgłoszeniowy MŁODA AKADEMIA. DODATKOWA GRUPA 12-16 LAT

Liczba miejsc jest ograniczona, a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Po otrzymaniu wypełnionego formularza wyślemy odpowiedź mailową z adresu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z informacją o statusie rezerwacji i szczegółach płatności.

Po wyczerpaniu miejsc istnieje możliwość wpisu zgłoszonych uczestników na listę rezerwową.

UWAGA: ostateczny wpis na kurs odbędzie się po dokonaniu płatności. Udział w warsztatach jest równoznaczny z akceptacją ich regulaminu.

Płatności

1050 za 7 zajęć po 3h (50 zł za godzinę) lub 945 zł ze zniżka 10% za płatność za cały kurs z góry. Płatność należy dokonać w ciągu do 3 dni od momentu otrzymania potwierdzenia rezerwacji miejsca

Płatność ratalna:

I rata: 350 zł do 3 dni od otrzymania potwierdzenia rezerwacji miejsca

II rata: 350 zł 15 kwietnia 2023

III rata: 350 zł 15 maja 2023

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Edyta Sobieraj - urodzona w Warszawie. W latach 1990–1995 studia na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. W 1995 otrzymała dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Jana Szancenbacha. W 1998 stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki. Od ponad dwudziestu lat jest dydaktykiem na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Prezentowała swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą. W swojej twórczości z ogromną swobodą posługuje się różnorodnymi technikami malarskimi, rysunkowymi, kolażem, litografią, a także tworzy własne rozwiązania warsztatowe.